Μία σπουδαία νίκη πέτυχε η Ομόνοια.

Συγκεκριμένα, το συγκρότημα του Κώστα Μαμάλου επικράτησε με σκορ 1-2 επί του Εθνικού Περουλάδων και εξασφάλισε την παραμονή της στην κατηγορία.

H Oμόνοια προηγήθηκε στο 46ο λεπτό της αναμέτρησης χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Σπύρος Μέριανος. Στο επόμενο λεπτό ο Αρντίτ Τσόλι έφερε το ματς στα ίσα. To τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 67΄ ο Παναγιώτης Ιμπραχίμι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Εκτός των γκολ η Ομόνοια είχε και κάποιες ακόμη σημαντικές ευκαιρίες με Βλάχο (τετ α τετ), Λάμπουρα (τετ α τετ), Ιμπραχίμι (δις), Μέριανο, Μέλλο και Φυλάκη και ένα ακυρωθέν γκολ του Μπούντου.

Με 10 ποδοσφαιριστές ολοκήρωσε την αναμέτρηση η Ομόνοια λόγω αποβολής του Αλέξανδρου Σταύρου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Διαιτησία: Γιούργας, Σάτκλιφ, Κυπριώτης

Εθνικός Περουλάδων (Αυλωνίτης Κ.) Τσουκαλάς Αγγ., Σκέμπρης, Τσουκαλάς Στ., Κούφαλης, Κυριάκης, Κούρκουλος, Ντάτσι Κ., Κουβαράς Σ., Τσόλι, Ντάτσι Ρ., Λέζο

Έπαιξαν και οι: Νάστας, Χανδρινός, Μεσίνης, Πούλα

Ομόνοια (Μάμαλος Κ.) Μαρκάτης Ο., Σταύρος, Μιλάκης, Καρύδας, Σουρβίνος, Βλάχος, Φυλάκης, Μέριανος, Μέλλος Μ., Λάμπουρας, Ιμπραχίμι

Έπαιξαν και οι: Μπούντος, Ντούρος