Πρόκειται για έναν επιθετικό με έφεση στο σκοράρισμα, ο οποίος τα τελευταία χρόνια έχει πραγματοποιήσει εξαιρετικές εμφανίσεις με τη φανέλα της ΑΕ Φαιάκων, ο λόγος για το Νίκο Παππά.

Ο Νίκος Παππάς είναι γεννημένος το 1994 και αγωνίζεται ως σέντερ φορ. Ξεκίνησε την ενασχόλησή του με το ποδόσφαιρο από την ακαδημία του Ολύμπου και το 2008 μετέβη στα τμήματα υποδομής του ΑΟ Κέρκυρα. Με τον ΑΟ Κέρκυρα κατέκτησε το κύπελλο Ελπίδας το 2009 και αγωνίστηκε με την Κ17 του ΑΟΚ στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της Superleague.

Aκολούθησε μία σεζόν (2011-12) με τη φανέλα του Ολυμπιακό Μαντουκιού στην Α΄ΕΠΣΚ όμως στη συνέχεια ένα τροχαίο ατύχημα δεν του επέτρεψε να συνεχίσει την ενασχόλησή του με το ποδόσφαιρο για κάποια χρόνια.

Μετά από ένα σύντομο πέρασμα από τον Άρη Μέσης (2015), το 2017 εντάχθηκε στην ΑΕ Φαιάκων. Τη σεζόν 2018-19 αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ της ομάδας του σημειώνοντας 16 γκολ. Μάλιστα, σε αγώνα κόντρα στον Ατρόμητο Άφρας και συγκεκριμένα στις 5/1/19 για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣΚ σημείωσε και τα τέσσερα γκολ της ομάδας του στο α΄ημίχρονο (η ΑΕ Φαιάκων επικράτησε με σκορ 1-4). Την ίδια περίοδο η ΑΕΦ κατέκτησε την άνοδο από την Α΄στην Α1΄όμως δεν δήλωσε συμμετοχή. Ακολούθησε μία σεζόν χωρίς να αγωνιστεί, καθώς απουσίαζε στο εξωτερικό και την περσινή χρονιά επανήλθε στην ενεργό δράση σημειώνοντας 5 γκολ σε ισάριθμες εμφανίσεις για το πρωτάθλημα και το κύπελλο, μεταξύ των οποίων 2 γκολ κόντρα στον ΑΟ Κέρκυρα (3-3 για το κύπελλο) αλλά και το πολύ σημαντικό τέρμα στο ντέρμπι μεταξύ ΑΕ Φαιάκων και ΠΑΟ Κορακιάνας (2-1) που έκρινε και την έκβαση της αναμέτρησης.

Πρόκειται για έναν χαρισματικό επιθετικό, ιδιαίτερα δυνατός, με καλή επαφή με τη μπάλα, πολύ καλά τελειώματα και έφεση στο σκοράρισμα. Έχει αρκετά χρόνια μπροστά του να αγωνιστεί στα κερκυραϊκά γήπεδα, ενώ πρόκειται και για έναν καλό χαρακτήρα.