Πέρασε άνετα το εμπόδιο του Εθνικού Περουάδων η ΑΕ Λευκίμμης.

Με το Βαγγέλη Τσεβανέδη (στην επιστροφή του στην ΑΕΛ) να παίρνει το "όπλο" του και επί της ουσίας να σφραγίζει την πρόκριση από το δεκάλεπτο, η ΑΕ Λευκίμμης επικράτησε με το ευρύ 0-6 επί της ομάδας των Περουλάδων.

Παλιά του τέχνη κόσκινο, ο "Τσεβα-γκολ" πέτυχε ατόφιο "χάτ - τρικ" στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης (2΄, 7΄ και 10΄), δείχνοντας πώς η τέχνη του γκολ δε ξεχνίεται. Στο 20΄ ο Βαλεντίνο Μπουντάνι "άνοιξε" λογαριασμό στο σκοράρισμα με τη φανέλα της ΑΕ Λευκίμμης, ενώ στο 31΄ο Κώστας Κυπτίου (επίσης στην επιστροφή του στην ομάδα) έκανε πέντε τα τέρματα της "Βασίλισσας του Νότου". Το τελικό 0-6 διαμόρφωσε στο 47΄ ο Βαγγέλης Τσεβανέδης, πετυχαίνοντας παράλληλα το τέταρτο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση.

Διαιτησία: Δράμπαλος, Βασιλείου, Βράκας

Εθνικός Περουλάδων (Αυλωνίτης Ι.) Φακιολάς, Χανδρινός Χ., Τσουκαλάς Σ., Λέζο, Κουβαράς, Ντάτσι Κ., Πέρρος, Ρωμαίος, Σεχάι, Μέσσας, Γιαννάκης

Έπαιξαν και οι: Σκέμπρης, Χανδρινός Μ., Πούλα Μπ., Διαμαντόπουλος, Κοντογιώργης

ΑΕ Λευκίμμης (Αγγέλης Χ.) Σαμοΐλης, Βλάσσης Ι., Ματσοβίλα, Βασιλάκης, Κωστακιώτης, Τσούτσης, Παπαγεωργίου, Κυπτίου, Μπουντάνι, Γραικός, Τσεβανέδης

Έπαιξαν και οι: Βλάσσης Δ., Μίαρης, Ράντος, Βάρελης