Μία σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος πέτυχε η γυναικεία ομάδα του Φαίακα.

Με σκορ 26-12 επικράτησε ο ΑΟ Φαίαξ επί του Κερκυραϊκού ΓΣ και παρέμεινε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο α΄ μέρος οι δύο ομάδες ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικές και βρέθηκαν πολύ κοντά στο σκορ στην ανάπαυλα, με το Φαίακα να είναι "μπροστά" στο σκορ με δύο τέρματα διαφορά (9-7). Στο β΄ μέρος ο Φαίακας είχε καθλοική υπεροχή και με επιμέρους σκορ ημιχρόνου 17-5 κατάφερε να επικρατήσει με 14 τέρματα διαφορά (26-12).

Πρώτη σκόρερ της αναμέτρησης η Μυρτώ Δουμπού με 6 τέρματα και ακολούθησαν οι Τέτα Ιωάννου και Έφη Μάμαλου, οι οποίες σκόραραν από 5 τέρματα η καθεμία.

Πεντάλεπτα: 1-0, 2-1, 4-2, 6-2, 7-3, 9-7 (ημίχρονο), 12-7, 15-7, 20-8, 26-10, 26-11, 26-12 (τελικό)

ΑΟ Φαίαξ Μπαλάφα 1, Κυριαζή 2, Ιμέρ, Μάμαλου 5, Καρβούνη, Δουμπού 6, Βλάχου, Ιωάννου 5, Ντάλλα, Βαρζακάκου, Βάπτισμα 1, Κούλα, Κοντούλη

Κερκυραϊκός ΓΣ Γαρνάβου 3, Κούρκουλου Μ. 3, Κούρκουλου Χρ. 3, Σούλα, Πηγάδη 1, Σκορδίλη, Πλασκασοβίτη, Γαρδικιώτη, Κολοβού, Δέλλιου 1, Παραμυθιώτη, Μπροσκάι, Πουλημένου, Τρικούδη 1