Ευρεία νίκη για τον ΑΟ Κάβου.

Με σκορ 8-0 επικράτησε ο ΑΟ Κάβου επί του ΑΟ Βασιλατίκων στην αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο Στάδιο της Λευκίμμης για την 24η αγωνιστική της Β΄ ΕΠΣΚ.

Ο ΑΟ Κάβου προηγήθηκε στο 8΄ με τέρμα του Μιριάν Τοτάι, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Λευτέρης Ανδρονικόπουλος έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του. Στο 28΄ ο Μιριάν Τοτάι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση έκανε το 3-0, ενώ ο Σωτήρης Γατσούλης στο 45΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο β΄ μέρος ο ΑΟ Κάβου πέτυχε ακόμη τέσσερα τέρματα. Στο 64΄ ο Λευτέρης Ανδρονικόπουλος πέτυχε το πέμπτο γκολ της ομάδας του και το δεύτερο προσωπικό του στην αναμέτρηση. Δύο λεπτά αργότερα ο Γιάννης Γαστεράτος προσέθεσε και αυτός το όνομα του στον πίνακα τον σκόρερ, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Λευτέρης Ανδρονικόπουλος σημείωσε το 7ο τέρμα του ΑΟ Κάβου και τρίτο προσωπικό του στην αναμέτρηση. Το τελικό 8-0 διαμόρφωσε ο Γιάννης Γαστεράτος στο 76΄.

Διαιτησία: Σκεύης, Γκιόκας, Δημητράς

ΑΟ Κάβου (Παλαιοχωρίτης Σ.) Νικόπουλος, Σαμοΐλης Κ., Δεκάντιος, Σμοΐλης, Κάντας Π., Ανδρονικόπουλος, Λιόπουλος, Κούρτ, Γατσούλης, Ασπιώτης, Τοτάι

Έπαιξαν και οι: Πλασκασοβίτης, Σαμοΐλης Μ., Γαστεράτος Ι., Γαστεράτος Χ., Μυρίλλας

ΑΟ Βασιλατίκων (Καλούδης Β.) Ίσερης (Χ.) Ν., Ρέτσης, Νικομάνης Στ., Κουρτέσης Σπ., Πλασκασοβίτης Η., Μυρίλλας, Κουρτέσης Δ., Μέξας, Βάρελης, Μήτσουλης, Γούναρης

Έπαιξαν και οι: Βάρελης Κ., Καψοκαβάδης